כחברה  הפועלת בתחום עיצוב מטבח בצפון, אנו מודעים לכך שהמטבח הוא לב ליבו של הבית, ואחד האזורים הפעילים בו. המטבח מעוצב לפי צרכיהם האישיים של בני הבית, כאילו תפרנו עבורם חליפה המותאמת באופן אישי. אנו מנסים לשים דגש על הפונקציונאליות והנוחיות, תוך הקשבה מלאה לצרכים עד הפרט האחרון. לכן כשניגשים לתכנון ועיצוב מטבח, יש לשים לב למספר כללים חשובים.
 
כלל ראשון, בעת עיצוב מטבח בצפון הוא משולש הזהב כלומר המטבח נחלק לרוב לשלושה אזורים עיקריים. האזור המרכזי, בו המקרר והתנור. כאן מרוכזים גם ארונות האחסון הגבוהים. אזור הכיור שלצידו המדיח מחד וארונות אחסון כלי ההגשה מאידך. ולבסוף איזור הכיריים הדואג לאחסונם של מגירות הסירים, התבלינים והבקבוקים.
 
כלל שני, מתייחס להנדסת האנוש, ותכנון מקומם של מכשירי החשמל. את המיקרוגל נתכנן בגובה מתאים מהרצפה כדי להקל על השימוש בו. וכמובן נתייחס לכיוון פתיחת הדלת שלרוב נפתחת לצד שמאל. גם התנור ואופן פתיחתו צריכים להלקח כאן בחשבון על מנת לאפשר גישה נוחה אל התנור ותכולתו.
 
כלל שלישי אליו אנו מתייחסים בעת עיצוב מטבח בצפון מתייחס לגבהים. כאשר מודדים גבהים יש לקחת בחשבון מספר גורמים. לדוגמה, גובה המגירות שאותו נרצה להתאים לאחסון כוסות, מאגים, ומצקות. מגרות עמוקות יותר ישמשו לאיחסונם של סירים, צלחות, קערות ועוד. רצוי שהן תהיינה רחבות דיין ושתוכלנה להכיל מערכות כלים שלמות בנוחות. גובה משטחי העבודה צריך להיות מותאם לבעלי הבית, ואם מדובר באנשים גבוהים במיוחד צריך לקחת זאת בחשבון בעת התיכנון. עומק משטחי העבודה מותאם למכשירי החשמל שנבחרו.
 
הכלל הרביעי אומר שכדאי לאפשר מקום עבודה לשני אנשים לפחות במטבח, ולתת להם לנוע ולתפקד בו זמנית. במיוחד מומלץ לאפשר פתיחה נוחה של המדיח. רצוי למקם את אזור הישיבה במרכז המטבח, במידת האפשר, אבל מבלי להפריע למהלך העבודה התקין.
 
התאורה בעת עיצוב מטבח בצפון היא הכלל החמישי. היא נחלקת לכללית, ולממוקדת. הכללית היא מהתקרה בעוד הממוקדת נותנת אור איכותי לשטחי העבודהאגם עיצובים מומחים בחידוש מטבחים בדיוק לפי הדרישה שלכם
התקשרו עכשיו לקבוע פגישת יעוץ 050-5920891

חמישה עקרונות בסיסיים - עיצוב מטבח